Iga pildistamine on erinev. Perepilt stuudios erineb perepildist väljas, samamoodi erineb fotolavastus väga palju tavalisest ilupildistamisest olgu see siis kas stuudios väljas või modelli kodus. Kirjutan siia siis mõned nipid, mis aitavad pildistamise õnnestumisele kaasa.

Idee pead enda jaoks selgeks mõtlema, et miks Sa tahad pildile tulla. Millist pilti tahad, kui palju oled nõus pildi õnnestumiseks tööd tegema. Ilusate piltidega on kergem, üljoontes on vaja ideed, meiki ja pealehakkamist. Näidispildid ei teeks paha, neid jaga kindlasti fotograafile. Kahekesi paneme täpsemalt just sellise idee paika, mis sobib personaalselt sinule.

Lavastused nõuavad pahatihti nädala(te) pikkust eeltööd. Tuleb välja mõelda idee, vastavalt sellele otsida pildistamise kohad. Seejärel tuleb mõelda aksessuaaridele, vajadusel neid ise teha, rentida, laenutada, sõpradelt küsida jne. Pildiidee saab olema tõenäoliselt pidevas muutumises vastavalt saadavatele aksessuaaridele, asukoha omapärale ja otseloomulikult ka modellid soovidele.

Riietuse ja ehete koha pealt tuleb kaasa võtta neid pigem rohkem kui vähem. Kui ei ole mingit väga konkreetset ideed, siis ma aitan lahendused välja mõelda. Koostöös peitub jõud ja tulemus. Tavaliselt on eriti hea, kui modellil on omapärased riided, ehted – neid võiks kindlasti kasutada.

Meik (grimm) ja soeng võiks olla tehtud professionaalide poolt. Korralik meik annab pildil väga palju juurde, me kõik tahame piltidel võimalikult ilusad välja näha. Siin on erandiks otseloomulikul minu tumepiltide žanr, seal käib kõik vastupidi, aga seda enam on oluline õigem, äkilisem ja paindlikum lähenemine asjadele.

Lavastuste puhul peab arvestama suurema ajakuluga, suurema tööga. Kindlasti on palju rohkem eeltööd, pildistamiskohad võivad olla keerulisemad (mets, veekogud, mahajäetud hooned jne), nendesse ligipääs ei pruugi olla kerge ega sanitaarne, võib saada mustaks ja poriseks. Grimmiga piltide puhul tuleb arvestada grimmi tegemisel lisa kuni paaritunnise ajakuluga. Allergiate ja hirmude puhul peaks seda kindlasti ka fotograafiga jagama. Keegi ei taha ju fotosessiooni ärajäämist mingi möödarääkimise tõttu :)

Delikaatsemad pildid, mis sisaldavad paljastus, pesus pildi ehk buduaarpildid ja aktipildid, kus pesu on veelgi vähem või üldse mitte, ei ole tegelikult midagi hirmsat. Tulemused on kindlasti erinevad kui mobiiliga peegli ees tehtud klõpsud. Fotograaf mängib valgusega, loob keha kumeruste ja valguse-varju mänguga koosluse, mis on visuaalselt nauditav. Alati ei pea kõike näitama, teinekord tuleb just fantaasiale ruumi jätta, saades pildid, mida ei ole häbi riputada ka oma magamistoa voodi kohale suurelt välja prindituna. Ka akti ja buduaaripiltide puhul on väga oluline meik ja soeng ning samamoodi peab rõhku panema pesule. See peab olema ilus ja õiges suuruses. Kui on plaanis teha pesuta pilte, siis võiks paar tundi enne pildisessiooni juba pesuta olla, keha harjub ja randid kaovad. Olge julged, olge rahul oma kehaga. Kui teil on mingeid “probleemseid” piirkondi, mis teile endale muret valmlistavad, siis juhtige just fotograafi tähelepanu antud piirkondadele, siis teame kuidas vältida nende otse kaadrisse sattumist.